Старосільська громада
Рівненська область, Сарненський район

Культура


Будинок культури Старе Село


Будинок культури


Фото без опису

Перший к луб був побудований в 1948 році. Завідуючий клубом Деніщиць Павло Миколайович. Робота була спрямована на проведення вечорів відпочинку, дозвілля молоді. Клуб був підпорядкований сільській раді.

В 1981 році був побудований новий великий клуб, який в 2013 році перейменований в Будинок культури. Директором є Комар Василь Іванович. 

Діють гуртки: вокальний, художнього  читання, дитячий, фольклорний та інші. Проводяться різні масові заходи. Основною діяльністю Будинку культури є культурне обслуговування населення. Будинок культури надає додаткові послуги – платні дискотеки для молоді, надання приміщення для різних зборів тощо.

Офіційна сторінка у фейсбук https://www.facebook.com/groups/2003599713166583


Клуб села Вежиця

Офіційна сторінка у Фейсбук https://www.facebook.com/groups/3231467683841407


Клуб села Дроздинь

Вперше клуб в селі Дроздинь був побудований в 1947 році. Завідуючим клубом був призначений Крупич Олександр Антонович. Освіта 7 класів, гармоніст. В той час робота клубу була спрямована на вечори відпочинку. Клуб був підпорядкований Дроздинській сільській раді. У 1965 році був побудований новий клуб. Завідуючим було призначено Кузьмич Івана Антоновича. З того періоду часто мінялись завідуючі клубом. В клубі працюють чотири гуртки художньої самодіяльності: вокальний, художнього читання, танцювальний та інші. В клубі проводяться вечори відпочинку.

Офіційна сторінка у Фейсбук https://www.facebook.com/groups/1061997061393595


Фото без опису


Фото без опису


Клуб села Переходичі

Сільський клуб був збудований у 1961 році. Першим зав. клубом був Гребіневич Степан Пилипович. З 1982 по 1984 рік Полюхович Зіна Павлівна. З 1984 по 1987 рік у клубі працює Гребіневич Олександр Ісакович, з 1987 по 2005 рік Гребіневич Степан Володимирович. З 2005 і поданий час зав. клубом працює Коляди Микола Володимирович. 2001 року у клубі було зроблено капітальний ремонт. Діють гуртки «Вокальний» та «Художнє читання».

Офіційна сторінка у Фейсбук https://www.facebook.com/groups/524598312564062


Бібліотека С.Вежиця

В 1946 році в селі Вежиця була відкрита хата читання. Завідуючий хатою читальнею був Чмуневич Михайло Карпович. Фонд налічував 50 книжок.

В 1949 році хату читання прийняв Кузьмич Михайло Кузьмович.

З 1 липня 1956 року хату читання перейменували в  Вежицьку сільську бібліотеку, яка знаходилася в клубі. Завідував Чмуневич Олександр Павлович.

З грудня 1968 року прийняла бібліотеку Монастирська Раїса. А з 1976 року Макаровець Любов Василівна, в цей період проводилися ранки та вечори книжкової виставки.

З 27 вересня 1989 року завідує бібліотекою Балдич Надія Василівна. Бібліотека на той час була вже перенесена в Вежицьку сільську раду. Фонд бібліотеки налічує 10191 книжку, 11 стелажів, стіл, 10 стільців. В бібліотеці час від часу проводяться масові заходи.

Офіційна сторінка у Фейсбук https://www.facebook.com/groups/492955929440572


Біблітека с.Дроздинь


Історія бібліотеки села Дроздинь

Ще за часів Київської Русі бібліотека була невід'ємною складовою навчальних закладів, починаючи зі «шкіл грамоти» при церквах книгозбірень Острозької та Києво — Могилянської академій, перших університетів, товариств грамотності і навчальних закладів різних видів і типів відіграючи значну роль в укладенні фундаменту інтелекту нашого народу. Бібліотека — це культурно-освітній заклад, що збирає друковані та рукописні матеріали, проводить спеціальне опрацювання їх, організовує збереження та віддання книг користувача.

В 1947 році при Дроздинській сільській раді було виділено невеличку кімнату для бібліотеки і називалась вона «хата — читальня». Завідувачем цієї бібліотеки був призначений Огієвич Андрій Романович. До фонду цієї бібліотеки входили брошури, журнали, газети. Пізніше стали надходити книги з різних галузей знань, переважала художня література. Комплектування здійснював Рівненський бібколектор. В 1965 році був побудований Дроздинський сільський клуб, в якому була виділена кімната для бібліотеки. Понад 15 років очолювала бібліотеку Огієвич Катерина Романівна. На початку 70-х років фонд бібліотеки нараховував різні енциклопедії, словники, довідники. Був організований алфавітний каталог. Поповнювалась бібліотека і дитячою літературою. В бібліотеці нараховувалось більше двохсот читачів. Книжковий фонд був розставлений на дерев'яних стелажах. З 1972 року працює бібліотекарем ЛісовецьАкулина Кирилівна.

В 1973 році був побудований новий клуб, де було виділено дві кімнати для бібліотеки. За рахунок сільської ради було придбано телевізор «Берізка» та радіолу «Мрія». В 1975 році було відкрито пункт видачі літератури на фермі та на деревообробному цеху. На цих пунктах постійно оформлялись книжково — ілюстративні виставки, проводились бесіди та перегляди періодичних видань. В бібліотеці в даний час книжковий фонд становить понад 14000 екземплярів. Ведеться сумарний та інвентарний облік документів. Організовані картотека обліку підручників, краєзнавча картотека, картотека періодичних видань, систематична картотека, картотека індивідуальної та групової інформації. Використовуючи різні форми і методи бібліотечно — бібліографічної роботи бібліотекар приділяє увагу проблемам, пов'язаними із пошуком і забезпеченням інформацій. Носіями інформації бібліотеки є, передусім, друковані видання і тому бібліотекар систематично вивчає запити користувачів і займається поточним комплектуванням. Змістовному розкриттю книжкового фонду допомагають постійно діючі книжкові виставки та тематичні полички: «Обрії пізнання», «У світі прекрасного», «Знай, люби, бережи», «Лунай, прекрасна наша мово», «Закон і ти», «Історія України в художніх творах», «Чарівний світ казок», «Перлини світової класики» та інші.

В бібліотеці працює центр регіональної інформації. Бібліотекар постійно інформує користувачів про нові надходження до бібліотеки. Під час інформаційної роботи бібліотекар використовує масові, групові та індивідуальні форми роботи. Постійно проводиться робота з людьми з обмеженими можливостями. Велика увага приділяється інформаційно — бібліографічній роботі. В бібліотеці є алфавітний каталог, картотека обліку підручників, краєзнавча картотека, картотека групової та індивідуальної інформації, систематична картотека статей.

Змістовному розкриттю книжкового фонду допомагають постійно діючі книжкові виставки та тематичні полички: «Обрії пізнання», «У світі прекрасного», «Знай, люби, бережи», «Лунай, прекрасна наша мово», «Закон і ти», «Історія України в художніх творах», «Чарівний світ казок», «Нащадки пам'ять бережуть», «Перлини світової класики», «Рівненщина — край героїчної слави», «Вороги юності — пияцтво, куріння, наркоманія і СНІД».

Бібліотека співпрацює з педколективом школи. Особлива увага приділяється інформуванню про нові надходження книжок, періодики та методичної літератури. Разом з педколективом проводиться робота з формування в учнів бережливого ставлення до підручників. Для учнів складені рекомендаційні списки літератури по вивченню шкільної програми та для позакласного читання. Протягом літніх канікул бібліотека співпрацює з пришкільним табором «Веселка». Краєзнавча діяльність — одна із пріоритетних сфер роботи бібліотеки. Одним із аспектів краєзнавчої роботи є формування і використання фонду краєзнавчої літератури. Він включає в себе книги, статті про сільську раду, неопубліковані матеріали. В бібліотеці оформлено куточок народознавства «Мудрості та долі берегиня — бабусина скриня» та тематичні полички, які постійно поповнюються новим матеріалом: «Рівненщина рідний край», «Твої люди Рокитнівщино», «Із історії односельців».

В бібліотеці постійно проводяться конкурси: «Найкращий читач року», «Найуважніший читач», «Змалюй казку своїми руками» та інші.


Бібліотека с.Переходичі

Офіційна сторінка у Фейсбук https://www.facebook.com/groups/896239618160860


Історія бібліотеки села Переходичі

В 1959 році була відкрита Переходицька сільська бібліотека. Це була хата — читальня. Першим бібліотекарем працював житель села Домантович Павло Романович.

Фонд бібліотеки в 1964 році становив 1153 примірника книг. З часом фонд поповнювався. Бібліотека переноситься з приміщення в приміщення. Пізніше для бібліотеки було виділено окрему кімнату в приміщенні сільського клубу, а вже потім під бібліотеку було виділено окреме приміщення. Постійно міняються і працівники бібліотеки: Домантович Микола Дем'янович, Василевич Євдокія Іванівна, Лісовець Раїса Іванівна.

Бібліотечний фонд постійно поповнюється як книгами, так і періодичними виданнями. В бібліотеці започатковано проведення Тижня дитячого читання. Проводилось дуже багато цікавих заходів — це і дитячі ранки, конкурси, вікторини, тематичні вечори та інше.

В 1997 році сільська бібліотека була закрита, фонд бібліотеки був переданий в шкільну бібліотеку. Шкільна бібліотека знаходилась в приміщенні восьмирічної школи, яка відкрилась в 1969 році. Початковий фонд нараховував 200 примірників книг. Тривалий час в бібліотеці працювала Василевич Євдокія Іванівна. Пізніше Домантович Сергій Михайлович, Василевич Іван Іванович. В 1997 році після закриття сільської бібліотеки Лісовець Раїса Іванівна очолює шкільну бібліотеку.

З роками фонд поповнюється за рахунок бюджетних коштів, але в основному підручниками. Бібліотека одержує понад 20 назв періодичних видань. З 2002 року шкільна бібліотека підпорядковується районному відділу культури і перейменована в публічно — шкільну бібліотеку. З 2001 по 2007 рік бібліотекарем працює — Лісовець Оксана Миколаївна. З 2007 року бібліотекар публічно-шкільної бібліотеки Лісовець Раїса Іванівна.


Фото без опису


Фото без опису


Бібліотека с.Старе Село


Історія бібліотеки села Старе Село

В 1948 році в старому Селі був відкритий клуб і при ньому діяла бібліотека. Бібліотека займала одну кімнату загальною площею 15 кв. м. Першим бібліотекарем був Шкроба Степан. Пізніше він передав бібліотеку Ковалець Агафії Данилівній, яка працювала до 1968 року. Книжковий фонд бібліотеки на 01.01.1964 року становив 4607 примірників. Читачів у бібліотеці становило близько 500 чоловік.

З 1968 року прийняла бібліотеку Пишняк Тетяна Іванівна.

Згодом в 1987 році бібліотека була перенесена в приміщення сільської ради.

Бібліотека обслуговує всі категорії читачів від дошкільників до дорослих. Фонд бібліотеки з року в рік зростає і поповнюється за рахунок бюджетних коштів. Надходження літератури було велике. Це була різноманітна література – художня, науково-пізнавальна, галузева, суспільно – політична, література для молодших школярів. Бібліотека отримує більше 10 найменувань газет і журналів. Бібліотечний фонд розміщений згідно таблиць ББК і має вільний доступ для користувачів. З 1995 року надходження літератури зменшилось в зв’язку з зменшенням фінансування.

Змістовному розкриттю книжкового фонду допомагають постійно діючі відкриті тематичні виставки та полички.

Довідково-бібліографічний фонд бібліотеки складається:

  1. Каталоги і картотеки:
  • Алфавітний каталог;
  • Систематичний каталог;
  • Систематична картотека статей;
  • Краєзнавча картотека.
  1. Довідковий фонд.
  2. Тематичні папки: « Соціальний захист населення», « Агрокомплекс», «Земельний кодекс» та інші.

З 2002 року згідно розпорядження голови облдержадміністрації та райдержадміністрації «Про реорганізацію бібліотечної мережі району» бібліотеки об’єднані публічно – шкільну бібліотеку.

Одна з основних функцій сучасної бібліотеки – оперативне і повноцінне забезпечення інформаційних потреб населення. В бібліотеці організовані теиатичні виставки. Діє публічний центр регіональної інформації. Різними формами роботи проводиться популяризація літератури. Значна увага приділяється пропаганді краєзнавчої літератури.

З січня 2019 року бібліотеку знову було перенесено до приміщення Будинку культури.


Фото без опису

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь