Стаття з газети "Голос України" Рівненщина. Старосільська громада не хоче, щоб її силували до об’єднання

Дата: 27.01.2020 10:55

Рівненщина. Старосільська громада не хоче, щоб її силували до об’єднання

Після того, як на Рівненщині презентували проект моделі адміністративно-територіального устрою, за яким у Рокитнівському районі передбачено створити дві ОТГ – Рокитнівську і Березівську, і цю інформацію оприлюднили у ЗМІ,у тому числі й у «Голосі України», до корпункту нашої газети посипались телефонні дзвінки від жителів Старосільської ОТГ.

До речі, Старосільська ОТГ – перша у Рокитнівському районі, створена рік тому об’єднанням двох сільських рад – Старосільської і Вежицької. Тут відбулись вибори, як це передбачено законодавством, депутатів та голови ОТГ. Уже рік ОТГ працює. Зроблено чимало. Люди переконались, що свого часу зробили правильний крок щодо об’єднання. Нарешті, кажуть, відчули себе не жителями поліської глибинки, а цивілізованих населених пунктів.

І ось раптом, не спитавши у них згоди, як телефонували жителі ОТГ, обласна влада вирішила приєднати їх до інших сільрад Рокитнівського району, утворивши Березівську ОТГ. Люди категорично проти такого приєднання і тільки за неділю зібрали більше 1800 підписів проти силового приєднання Старосільської ОТГ. Кажуть, що зберуть ще більше, аби переконати владу, що «не потрібно гнути громаду через коліно, змушуючи до такого приєднання, що вони свій вибір уже зробили».

До речі, у селах Старосільської ОТГ проживає 8,4 тисячі населення, 2200 дітей шкільного віку, більше 500 дошкільного. 90 відсотків сімей – багатодітні.

Олександра ЮРКОВА.

Рівне.