Щодо нарахування листків непрацездатності

Дата: 05.05.2020 14:57

Повідомляємо, що відповідно до підпункту 3 пункту 2 постанови КМУ від 11.03.2020 № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом  SARS-CoV-2» заборонено роботу субєктів господарювання, яка передбачає приймання відвідувачів, зокрема закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), торговельно-розважальних центрів, інших закладів розважальної діяльності, фітнес-центрів, закладів культури, торговельного і  побутового обслуговування населення, крім роздрібної  торгівлі продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, засобами зв’язку, провадження  банківської та страхової діяльності, а також торговельної діяльності і діяльності з надання послуг з громадського харчування із  застосуванням адресної доставки замовлень за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту.

Одночасно повідомляємо, що статтею 34 Кодексу законів про працю України визначено, що простій – це призупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами.

В свою чергу, статтею 113 КЗпП передбачено, що час простою не з вини працівника оплачується з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу).

За час простою, коли виникла виробнича ситуація, небезпечна для життя чи здоровя  працівника або для людей, які оточують його, і навколишнього природного середовища не з його вини, за ним зберігається середній заробіток.

У звязку із зазначеним та враховуючи позицію Міністерства соціальної політики  України  виконавча дирекція Фонду соціального страхування України повідомляє, що у разі якщо застрахована особа  не здійснює трудову діяльність та не нараховується заробітна плата, допомога по  тимчасовій непрацездатності не надається.