Старосільська громада
Рівненська область, Сарненський район

Аналіз надходжень власних доходів місцевих бюджетів ОТГ Рівненщини за І півріччя 2020 року

Дата: 24.07.2020 09:20
Кількість переглядів: 729

 Аналіз надходжень власних доходів місцевих бюджетів ОТГ Рівненщини за І півріччя 2020 року

 Радниця з питань муніципальних фінансів та управління

ULEAD Рівненський регіональний офіс

Програми

ULEAD з Європою / ULEAD with Europe

Ірина Кондратюк

підготувала аналіз виконання бюджетів ОТГ Рівненщини у першому півріччі 2020 року. З 45 ОТГ Рівненської області до уваги бралися 35 громад, які перейшли на прямі міжбюджетні відносини з Державним бюджетом.

 За I півріччя 2020 року до місцевих бюджетів області надійшло 2701,2 млн грн. У порівнянні з минулим роком надходження збільшилися на 141 млн грн, або на 5,5%.

Зокрема, до бюджетів 32 ОТГ, які мають прямі міжбюджетні відносини у 2019-2020 рр, надійшло 590,1 млн грн, що на 13% більше, ніж у відповідному періоді 2019 р.

Попри труднощі з наповнюваністю місцевих бюджетів внаслідок пандемії 21 ОТГ демонструють зростання доходів у порівнянні з І півріччям 2019 року. Варто зазначити, що майже вдвічі наростила власні ресурси

Малолюбашанська сільська рада

(199,4%), також

Старосільська громада

(142,4%) та

Локницька ОТГ

(137,4%) громади (див. рис. 1. Динаміка надходжень власних доходів місцевих бюджетів ОТГ Рівненщини за І півріччя 2020 р. до відповідного періоду 2019 р.)

 Натомість, 11 громад отримали менше надходжень у порівнянні з аналогічним періодом 2019 р., зокрема Підлозцівська ОТГ (53,6%).

В абсолютних показниках відображено в таблиці 2. Динаміка надходжень власних доходів місцевих бюджетів ОТГ Рівненщини за І півріччя 2020 р. до відповідного періоду 2019 р.

Якщо говорити про середній показник виконання місцевих бюджетів області (фактичні надходження до запланованих), то він становить 97,3%, по ОТГ – 96,7% (див. рис.3. Відсоток виконання планових показників власних доходів по ОТГ Рівненської області за І півріччя 2020 р).

План з надходжень за І півріччя виконали 14 громад, а деякі з них навіть значно перевищили планові показники. Це такі громади, як Локницька (143,7%) та Степанська (136,7%).

 В абсолютних показниках ці дані відображені на рис. 4. Виконання планових показників власних доходів по ОТГ Рівненської області за І півріччя 2020 р.

 Проте, 21 ОТГ бюджети по надходженнях не виконали (див. рис.5. Невиконання планових показників власних доходів по ОТГ Рівненської області за І півріччя 2020 р). Це пов’язано як з карантинними обмеженнями, так і з іншими факторами.

 Зокрема, під час пандемії частина підприємств перебувала на карантині, частина працівників пішла у відпустку власним коштом, надання “податкових канікул” фізичним та юридичним особам по платі за землю.

Але є й інші причини недонадходження коштів у бюджети ОТГ. В деяких громадах це борги по платі за землю за платниками, які тягнуться з минулих років, зміна нормативно-грошової оцінки землі тощо.

 Задля мінімізації ризиків, що призводять до зменшення надходжень бюджетів громад, потрібно залучати додаткових суб’єктів господарювання, інвесторів на територію громад, співпрацювати з бізнесом, який веде свою діяльність на даній території.

 Разом з тим, значний вплив на виконання місцевих бюджетів матимуть подальші дії держави, пов’язані з протидією пандемії.Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь