Запрошуємо волонтерів до співпраці з сектором пробації
В Україні все більш популярним стає волонтерство у сфері пробації. Пробація є прогресивним підходом до реалізації покарань, що забезпечує не тільки виправлення осіб, що вчинили злочин, але і сприяє їх поверненню до суспільства і створенню відповідного середовища, щоб людина була готова вести правослухняний спосіб життя. Важливу роль в успішній реалізації зазначених цілей відіграє залучення волонтерів, адже лише спільними зусиллями із соціально активними і свідомими громадянами можливо побудувати безпечну та розвинену громаду.
Волонтерська діяльність, пов’язана з пробацією, здійснюється відповідно до Закону України «Про волонтерську діяльність» з урахуванням деяких особливостей визначених Законом України «Про пробацію».
Основним завданням волонтерів пробації є сприяння органу пробації у здійсненні нагляду за засудженими та проведення з ними соціально-виховної роботи. З урахуванням досвіду роботи, освіти, моральних, ділових якостей, волонтер може долучатися до участі у таких видах діяльності як:
–здійснення наглядових заходів за місцем роботи та навчання засуджених;
–проведення соціально-виховної роботи із засудженими; –складання та реалізація індивідуальних планів роботи із засудженими;
–проведення індивідуально-профілактичної роботи із засудженими;
–надання консультативної, психологічної та інших видів допомоги засудженим;
– надання допомоги у працевлаштуванні засуджених, залученні їх до навчання, виховних заходів та соціально корисної діяльності;
–реалізація інших заходів, спрямованих на виправлення засуджених та запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень.
Волонтером пробації може стати фізична особа, яка досягла вісімнадцятирічного віку, уповноважена органом пробації та волонтерською організацією на виконання окремих завдань, пов’язаних із пробацією, на добровільній та безоплатній основі. Так, волонтери не отримують матеріальної допомоги у вигляді заробітної плати, проте вони мають інше – розвиток власних здібностей, моральне задоволення, відчуття власної необхідності тим, хто потребує допомоги і відчуття, що вони приносять користь, отримують нові знання.
До волонтерської діяльності, пов’язаної із пробацією, не залучаються особи, які мають не погашену чи не зняту в установленому законом порядку судимість, а також особи, які раніше були виключені уповноваженим органом з питань пробації зі складу волонтерів пробації через допущення дій і вчинків, які негативно вплинули на репутацію волонтера пробації, уповноваженого органу з питань пробації, порушили права суб’єктів пробації.
Сподіваємось, що спільними зусиллями ми зможемо забезпечити максимальну безпеку суспільства, тому запрошуємо всіх бажаючих для співпраці з Сарненським районним сектором №2 філії ДУ «Центр пробації» у Рівненській області в якості волонтерів.
Для отримання більш детальної інформації пропонуємо звертатися за такими контактами: смт Рокитне, вул. Незалежності, 20, Рівненська область.
Начальник Сарненського районного
сектору №2 філії Державної установи
«Центр пробації» у Рівненській області Лідія ПАХНЮК