До уваги населення

Запрошуємо волонтерів до співпраці з сектором пробації

В Україні все більш популярним стає волонтерство у сфері пробації.  Пробація є прогресивним підходом до реалізації покарань, що забезпечує не тільки виправлення осіб, що вчинили злочин, але і сприяє їх поверненню до суспільства і створенню відповідного середовища, щоб людина була готова вести правослухняний спосіб життя. Важливу роль в успішній реалізації зазначених цілей відіграє залучення волонтерів, адже лише спільними зусиллями із соціально активними і свідомими громадянами можливо побудувати безпечну та розвинену громаду.

16:26 26.09.2022

Секрет, як «перетворити»  10 грн. 50 коп. на 2 мінімальні зарплати, вже знають десятки клієнтів Сарненського місцевого центру з надання БВПД та , зокрема, Рокитнівського бюро правової допомоги.

ВСІ непрацюючі пенсіонери (незалежно від свого розміру пенсії ), які проживають на території  -ої зони радіоактивного   забруднення, мають право на ЩОМІСЯЧНУ  доплату до пенсії в такому розмірі  А ті наші клієнти, хто давно звернувся до нас й успішно пройшов всі судові   баталії, замість мізерних 10,50 грн., визначених Кабміном, вже отримують цю суттєву  надбавку у розмірі, передбаченому Законом .  При чому, складення  позовної заяви коштувало їм рівно НУЛЬ   гривень! Адже наші клієнти не несуть жодних витрат  на правову допомогу, окрім сплати обов’язкового судового   збору за подання позову  до суду (у разі, якщо вони не звільнені  законом від його сплати). Та й сплачений судовий збір 992,40 грн. після задоволення судом позову на користь пенсіонера – повертається з бюджету   Поділимось з вами корисною інформацією, як стати нашим клієнтом    Згідно з Законом України  «Про безоплатну правову допомогу» право на БЕЗОПЛАТНЕ складення   позовної заяви мають пенсіонери, загальний дохід  яких станом на 01.07.2022   не перевищує     грн., а також особи з інвалідністю, які отримують пенсію  або допомогу, призначену замість пенсії, у розмірі, що не перевищує цю ж суму.  Додатково заспокоїмо тих пенсіонерів, у кого розмір пенсії  більший . Ви теж маєте право на вищезгадані доплати до пенсії. Проте, на жаль, підготувати   Вам позов ми не зможемо – Вам доведеться в приватному порядку звертатися до адвокатів  чи інших фахівців у галузі права.  Які ж ДОКУМЕНТИ , необхідні для ЗВЕРНЕННЯ до нашого ЦЕНТРУ  пенсіонерам (окрім осіб з інвалідністю), для підтвердження того, що Ви відноситесь до суб’єктів права на безоплатну правову допомогу  Паспорт;  Ідентифікаційний код;  Довідки  про доходи за 6 місяців перед зверненням:   з податкової інспекції (про доходи);  з Пенсійного фонду (про розмір пенсії);  з управління соцзахисту (про розміри соціальних допомог та субсидії)  Для осіб з інвалідністю довідок збирати треба менше: достатньо лише довідки  з Пенсійного фонду – про розмір пенсії за 1 місяць перед зверненням до центру та документу , який підтверджує наявність у Вас інвалідності.  Особам, що мають особливі заслуги перед Батьківщиною, до прикладу, Матерям-героїням   пощастило ще більше – свої доходи  їм підтверджувати не треба , достатньо надати відповідне посвідчення   про свій статус та обов’язкові для всіх паспорт та код.   ДЛЯ подачі ПОЗОВУ до суду   є окремий ПЕРЕЛІК документів , однаковий для всіх категорій наших клієнтів   копії сторінок паспорта  та ідентифікаційного коду  (3 примірника);   копія пенсійного посвідчення   (3 прим.);  копія посвідчення  особи, потерпілої від Чорнобильської катастрофи – (3 прим.);  оригінал та 2 копії довідки про проживання в населеному пункті, що відноситься до зони  гарантованого добровільного відселення, що видається міською/селищною/сільською радою  (у відповідному старостинському окрузі);  обов’язково  Оригінал та 2 копії довідки з Пенсійного фонду про розмір пенсії  за 6 місяців перед зверненням до суду ;  копії (3 прим.) сторінок трудової книжки  (достатньо 1-ої, 2-ої та останньої сторінки, де містяться записи). Якщо ж трудової книжки немає , підтвердженням статусу непрацюючого пенсіонера буде довідка   форми ОК-7 з Пенсійного фонду.  Довідково:   Доплата до пенсії  для непрацюючих пенсіонерів, які проживають на території зони радіоактивного  забруднення, передбачена статтею 39 Закону України   “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” № 796-XII від 28.02.1991 (в редакції, яка діяла до 01.01.2015).  Для пенсіонерів, що проживають в 3-ій зоні – це дві мінімальні заробітні плати (згідно із Законом про Державний бюджет України  на відповідний рік).  Для пенсіонерів з 2-ої зони – 3 мінімальних заробітних плати.   На жаль, для пенсіонерів, що проживають в колишній 4-ій зоні (посиленого радіоекологічного   контролю) така доплата законодавством  вже не передбачена . Адже 4-ту чорнобильську зону було «знято» Верховною Радою України.  Правові підстави для звернення до суду   з позовами  про визнання бездіяльності органу управління Пенсійного фонду України протиправною та з вимогою нараховувати і виплачувати доплату   до пенсії у розмірі, визначеному статтею 39 Закону, з’явилися завдяки Рішенню Конституційного Суду України  від 17 липня 2018 року № 6-р/2018.    Звертайтесь до системи безоплатної правової допомоги –допоможемо   Вам захистити ваші права ! Рокитнівське бюро правової допомоги знаходиться за адресою: смт. Рокитне, вул. Незалежності, 21 (приміщення Державної казначейської служби України).

10:12 16.09.2022

Допомога для ВПО

БФ «Право на захист» в межах Рівненської області планує надати натуральну допомогу у вигляді продуктових наборів, постільних комплектів та посуду для 1205 сім'ям внутрішньо переміщених осіб, що залишилися проживати або перебувають тимчасово в нашій області.

14:10 15.07.2022